22 juni 2021

Onderzoek naar pancytopenie bij katten in UK

Recall drie merken kattenvoeding uit voorzorg

Onze zusterorganisatie PFMA meldt dat er een onderzoek plaatsvindt naar recente gevallen van pancytopenie bij katten in het Verenigd Koninkrijk. Pancytopenie is een aandoening die een tekort aan alle soorten bloedcellen veroorzaakt. Het wordt onderzocht of deze gevallen verband houden met 3 merken kattenvoeding, waarop deze producten uit voorzorg zijn teruggeroepen. De Food Standards Agency (FSA) heeft een lijst gepubliceerd met de producten waarvoor de recall geldt.

PFMA publiceert uitgebreide informatie

Veiligheid en dierenwelzijn hebben de hoogste prioriteit voor NVG, onze zusterorganisaties en al onze leden. De veiligheid en kwaliteit van huisdiervoeding is strikt gereguleerd door onder andere meer dan 50 wetten, vastgelegd in Europese regelgeving. Bovendien produceren onze leden hun producten in overeenstemming met Europese zelfregulering, waaronder de FEDIAF Guide to Good Practice Manufacture of Safe Pet Food. PFMA heeft uitgebreide informatie en een Q&A over het onderzoek op hun website gepubliceerd.

Deel deze pagina

Vragen of opmerkingen? Stuur ons een email

Contact met NVG

Nederlandse Voedingsindustrie Gezelschapsdieren (NVG)
Reitseplein 1
5037 AA Tilburg 

Op de hoogte blijven?

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief en volg ons op LinkedIn. 

© 2002 - 2024 | Nederlandse Voedingsindustrie Gezelschapsdieren 

Privacybeleid Disclaimer Cookiebeleid Cookievoorkeuren